Schody angielskie

Zamiast totalnego minimalizmu i nowoczesnych rozwiązań wolisz te klasyczne, mające pewien szlachetny urok? Twój dom łączy w sobie naturalne materiały z tradycyjną sztuką designu? Z pewnością spodobają Ci się schody angielskie, które dzięki swoim cechom charakterystycznym idealnie komponują się z przytulnymi, klasycznymi wnętrzami. Sprawdź, co mamy do zaoferowania!

schody biało drewniane

Schody biało-drewniane — cechy charakterystyczne schodów angielskich

W schodach angielskich charakterystyczne jest rozróżnienie materiałów i kolorów wykańczających stopnie oraz podstopnie. Stopnie wyłożone są eleganckim drewnem w naturalnym, szlachetnym kolorze. Natomiast podstopnie pomalowane są na biało, dzięki czemu cała konstrukcja zyskuje lekkość procentującą optycznym powiększeniem przestrzeni i jej rozjaśnieniem. Warto pamiętać, że schody to jednak nie tylko bieg, po którym stąpamy. To także elementy zabezpieczające oraz otaczające przejście pomiędzy kondygnacjami. W stylu angielskim charakterystyczne są eleganckie słupy wieńczące poręcz — wyrafinowane frezy ozdobne przywodzą na myśl europejskie pałace będące siedzibami arystokratycznych rodów. Tego typu elementy wyposażenia wspaniale sprawdzają się w starych, odnawianych domach z bogatą historią albo w nowych budynkach inspirowanych dawnymi trendami architektonicznymi.

Schody z poręczą w stylu angielskim

W stylu angielskim poręcz ma specyficzną konstrukcję, w której tralki nie wchodzą w stopnie, ale połączone są ze sobą kilka centymetrów nad stopniami niczym barierka — taki projekt zrealizowaliśmy między innymi w Gogolinie. Ostatecznie decyzja o budowie poręczy czy kolorystyce schodów należy do Ciebie i możesz dowolnie czerpać z różnych stylów, by dopasować schody do swojego wnętrza.

Wykonanie schodów angielskich od A do Z

Wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu drewnianych schodów pozwoliło nam opracować sposób działania satysfakcjonujący dla naszych Klientów z całej Polski i zagranicy. Współpraca przebiega następująco:

  • konsultacje i omawianie szczegółów projektu — uważnie wysłuchamy Twoich oczekiwań i pomysłów, zbierzemy także niezbędne informacje, w tym wymiary schodów,
  • przygotujemy dla Ciebie czytelną ofertę wraz z ruchomą wizualizacją schodów,
  • zajmiemy się realizacją w naszej stolarni. Po wcześniejszym umówieniu możesz odwiedzić zakład, by obejrzeć schody w stanie surowym (jeszcze bez obróbki szlifierskiej i lakierniczej) oraz wejść po nich na próbę,
  • zamontujemy stopnie na gotowej konstrukcji betonowej albo zainstalujemy schody samonośne ze wszystkimi elementami dodatkowymi, np. poręczą, boazerią przyścienną, brudnikiem czy oświetleniem schodowym.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów wykonania biało-drewnianych schodów angielskich.

schody w stylu angielskim
Schody ASA 1983-2023
RODO
Wykonanie: Pixanet