Schody samonośne

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą schodów drewnianych samonośnych, które wykonujemy na zamówienie Klientów. Do ich zbudowania korzystamy z najlepszych odmian drewna, jesteśmy w stanie doradzić inwestorowi optymalne rozwiązania, jednak to jemu zawsze pozostawiamy ostatnie zdanie. Co więcej – możemy wykonać konstrukcję w całości drewnianą lub połączyć drewno ze stalą czy innym materiałem, co daje niesamowity efekt.

Czym są schody drewniane samonośne?

Schody drewniane samonośne to schody wykonane z drewna, które nie wymagają dodatkowych podpór ani konstrukcji nośnej. Są one projektowane i wykonane w taki sposób, że same w sobie stanowią stabilną, wytrzymałą strukturę, zdolną utrzymać wagę ludzi wchodzących po nich. Ich budowa opiera się na precyzyjnym łączeniu różnych elementów, takich jak stopnie, belki i poręcze, bez konieczności stosowania metalowych lub betonowych podpór. W naszej ofercie Klienci znajdą schody samonośne różnych typów: zabiegowe, w kształcie litery C, w systemie wpuszczano nakładanym czy też z ażurowymi elementami.

Zalety schodów samonośnych

Samonośne schody mają wiele atutów i są atrakcyjnym uzupełnieniem wnętrz wykonanych w różnych stylach. Ich największe zalety to:

  • estetyka,
  • wytrzymałość,
  • komfort użytkowania,
  • możliwość wykonania w różnych stylach dopasowanych do wystroju domu,
  • ekologiczność,
  • różne opcje wykończenia,
  • trwałość i łatwość konserwacji,
  • niepowtarzany charakter dzięki naturalnemu materiałowi, jakim jest drewno.

Prawidłowo wykonane schody samonośne to inwestycja na lata, dlatego do ich budowy warto zatrudnić specjalistów z doświadczeniem. P.P.H.U. ASA to firma, w której spotkasz stolarzy od lat zajmujących się wykonawstwem schodów. Dzięki pasji oraz niezbędnej wiedzy stworzona przez nich konstrukcja będzie nie tylko piękną, ale też trwałą ozdobą domu. Zapraszamy.

Schody z dębowymi stopniami

Typ schodów: Schody samonośne Lokalizacja: Opole Oryginalne trzy kondygnacje w zabytkowej kamienicy. Solidna konstrukcja własna na której spoczywają pełne dębowe stopnie. Poręcz balustrady gięta wielostopniowo. Konstrukcja wpuszczano nakładana, barwiona na czarno wraz z balustradą. Ozdobne masywne słupy konstrukcyjne. Delikatne pręty stanowią wypełnienie balustrady.

Dwie kondygnacje schodów na konstrukcji własnej

Typ schodów: Schody samonośne Lokalizacja: Kumhausen-Preisenberg Niemcy Dwie kondygnacje schodów zabiegowych na konstrukcji własnej, profilowane, zamontowane w Kumhausen-Preisenberg na Bawarii w Niemczech. Stopnie ażurowe skoloryzowanego drewna jesionowego. Wewnętrzna balustrada z wypełnieniem szklanym klejonym i hartowanym. Poręcz przyścienna zewnętrzna podświetlana sznurem LED.

Schody samonośne dębowe koło Łodzi.

Typ schodów: Schody samonośne Lokalizacja: Józefów Stary województwo Łódzkie Lekkie schody dwu zabiegowe, z drewna dębowego, samonośne z nowoczesną balustradą w formie prętów stalowych w skład zestawu wchodzi również obudowa stropu oraz zabezpieczenie otworu na piętrze.

Schody samonośne jesionowe barwione.

Typ schodów: Schody samonośne Lokalizacja: Mechnice województwo Opolskie Wangi zewnętrzne tych schodów wyposażone w oświetlenie LEDowe na co drugim stopniu. Nowoczesne schody dwu zabiegowe barwione na ciemno. Wypełnienie klasyczne elementami metalowymi nierdzewnymi.

Schody samonośne jesionowe z zabudową.

Typ schodów: Schody samonośne Lokalizacja: Mechnice województwo Opolskie Schody samonośne z podestem z bielonego jesionu z obustronną poręczą z podstopniami. W skład zestawu widoczne na zdjęciu wnęka ze ścianką działową z drzwiami.

Schody samonośne jesionowe.

Typ schodów: Schody samonośne Lokalizacja: Opole Naturalnie przebarwione drewno jesionowe świetnie sprawdza się w niezbyt umeblowanych pomieszczeniach.Ażurowe stopnie dodatkowo podkreślają lekkość konstrukcji a ścienne oświetlenie wydaje się być niezbędne w słabo oświetlonym pomieszczeniu.Coraz bardziej praktykowane wypełnienie balustrady w formie metalowych prętów.

Schody z drewna dębowego na konstrukcji środkowej belki samonośnej.

Typ schodów: Schody samonośne Lokalizacja: Opole Schody z drewna dębowego na konstrukcji środkowej belki samonośnej. Balustrada klasyczna z poręczami barwionymi na czarno. Belka nośna również w kolorze czarnym.Zamknięcie mini antresoli przedłużeniem balustrady schodowej.

Schody samonośne, policzkowe, pełne z podstopniami, zabiegowe w C z podestem

Typ schodów: Schody samonośne Lokalizacja: Kotórz Wielki Schody samonośne, policzkowe, pełne z podstopniami, zabiegowe w C z podestem. Stopnie wpuszczane w wangi w systemie niewidocznym to znaczy, że policzki są wolne od widocznych zaślepek maskujących tradycyjne wkręty. Całość jest bardzo estetyczna i miła dla oka.Schody wykonane z litego dębu, w większości pokryte białą kryjącą farbą. […]

Schody samonośne, policzkowe, ażurowe (bez podstopni), zabiegowe w C, z podestem

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Chmielowice Schody samonośne, policzkowe, ażurowe (bez podstopni), zabiegowe w C, z podestem. W całości wykonane z litego jesionu i bejcowane pod kolor Klienta. Balustrada wzdłuż schodów i na zamknięciu otowru to słupy, i poręcz drewniana, a wypełnienie to 3 poziome pręty ze stali nierdzewnej o średnicy 12mm. Słupy zakończone kopertami.

Schody samonośne dwu zabiegowe, pełne

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Moguncja (Niemcy) Eksportowy wyrób zamówiony przez niemieckiego kontrahenta.Schody samonośne dwu zabiegowe, pełne. Poręcz oraz poziome pręty wypełniające gięte. Lity jesion jako ostatnio modny gatunek, również za granicą znajduje coraz więcej nabywców. Odcień dobieraliśmy do koloru drzwi wewnętrznych. Kombinacja metalowo drewniana widoczna na słupach wykonana ściśle według rysunków technicznych kontrahenta.

Schody drewniane samonośne w całości wykonane z litego drewna dąb

Typ schodów: Schody drewniane samonośne Lokalizacja: Kup Schody drewniane samonośne w całości wykonane z litego drewna dąb. Ażurowa konstrukcja (bez podstopni) nadała lekkości i przejżystości. LED-owe podświetlenie ułatwia wieczorną komunikację i sprawia, że jest ona dyskretniejsza. Balustrada wzdłuż schodów i na zamknięciu otworu została wypełniona pionowymi rurami ze stali nierdzewnej o średnicy 25mm. Schody zostały […]

Schody w systemie wpuszczano nakładanym w całości wykonane z litego drewna dębowego

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Opole Bardzo eleganckie schody samonośne w systemie wpuszczano nakładanym w całości wykonane z litego drewna dębowego. Wersja ażurowa (bez podstopni) ma za zadanie nadać lekkości konstrukcji, wypełnienie balustrady stanowią pręty ze stali nierdzewnej. Bardzo rozbudowana sieć balustrad na piętrze, łącznie z częściową antresolą, w tym słupy pięciokątne odzwierciedlające załamania stropu.

Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, proste

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Chrząstowice Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, proste. Stopnie nakładane na wangi. W całości wykonane z litego egzotycznego gatunku drewna Doussie. Wypełnienie balustrady wzdłuż schodów i na zamknięciu otworu to szkło hartowane, i dodatkowo klejone dla jeszcze większego bezpieczeństwa. Takie schody to ponadczasowa ozdoba każdego salonu.

Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe w C.

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Opole Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe w C. Stopnie wpuszczane w wangi w systemie niewidocznym to znaczy, że policzki są wolne od widocznych zaślepek maskujących tradycyjne wkręty. Całość jest bardzo estetyczna i miła dla oka. Pierwsze 3 stopnie są wypukłe i zapraszające. Całość wykonana z litego dębu i bejcowana pod […]

Schody ażurowe z dwoma prostymi biegami i podestem

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Grodziec koło Ozimka Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, składające się z dwóch prostych biegów. Stopnie wpuszczane w wangi w systemie niewidocznym to znaczy, że policzki są wolne od widocznych zaślepek maskujących tradycyjne wkręty. Całość jest bardzo estetyczna i miła dla oka. Schody wykonane z litego jesionu i wykończone lakierem bezbarwnym. Balustrada […]

Schody samonośne, policzkowe, pełne z podstopniami, z podestem, składające się z dwóch prostych biegów

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Opole Schody samonośne, policzkowe, pełne z podstopniami, z podestem, składające się z dwóch prostych biegów. Stopnie wpuszczane w wangi w systemie niewidocznym to znaczy, że policzki są wolne od widocznych zaślepek maskujących tradycyjne wkręty. Całość jest bardzo estetyczna i miła dla oka. Schody wykonane w całości z egzotycznego gatunku drewna […]

Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe w L

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Opole Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe w L. W całości wykonane z litego, egzotycznego gatunku drewna Amazaque i wykończone lakierem bezbarwnym. Balustrada wzdłuż schodów i na zamknięicu otworu jest wypełniona pionowymi tralkami częściowo toczonymi. Obudowa stropu również zrobiona z tego samego gatunku.W wandze zewnętrznej (wzdłuż ściany) ukryty został przewód zasilający […]

Schody samonośne ażurowe, zabiegowe w „C”

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Jełowa Schody samonośne ażurowe, zabiegowe w „C”.Wykonane z jesionu, wybarwione (bejcowane) wg wzoru Klienta.Balustrada wzdłuż schodów i na zamknięciu wypełniona jest pionowymi, prostymi, okrągłymi tralkami.Tralka o średnicy 25mm to połączenie drewna i stali nierdzewnej.Całość jest wykończona lakierem.

Schody samonośne zabiegowe, ażurowe

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Głubczyce Schody samonośne zabiegowe, ażurowe. Konstrukcja nośna to stal nierdzewna. Stopnie zostały wykonane z litego egzotycznego gatunku drewna Iroko i pomalowane bezbarnie lakierem. Balustrada wzdłuż schodów to również stal nierdzewna, Słupy i poręcz o średnicy 40 mm, a wypełnieni to poziome pręty o średnicy 12mm zamontowane na przelotkach. Balustrada na […]

Schody samonośne, na konstrukcji ze stali nierdzewnej, ażurowe, proste

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Winów Schody samonośne, na konstrukcji ze stali nierdzewnej, ażurowe, proste. Stalowe wangi połączone ze stopniami drewnianymi w sposób niewidoczny. Stopnie wykonane z litego drewna i wybielone olejem pod kolor podłogi drewnianej.

Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe w L

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Opole Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe w L. Stopnie wpuszczane w wangi. W całości wykonane z litego jesionu i bejcowane na życzenie Klienta. Balustrada wzdłuż schodów i na zamknięciu otworu to słupy, i tralki toczone.

Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe w L

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Opole Groszowice Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe w L. Gatunek drewna w tych schodach to Lity jesion bejcowany pod kolor Klienta i wykończony lakierem. Balustrada to słupy zdobione wg wzoru Zamawiającego, poręcz w kształcie omega a wypełnienie to kute metalowe elementy w kształcie liści winogron. Na wyjściu schodów dodatkowy stopień […]

Schody wykonane w połączeniu dwóch technik mocowań stopni z wangami

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Nysa Schody samonośne wykonane w połączeniu dwóch technik mocowań stopni z wangami. Do zewnętrznej wangi idącej wzdłuż ściany, stopnie zostały wpuszczone, natomiast do wewnętrzny policzek został wycięty i stopnie są na nim nakładane. Takie rozwiązanie nazywamy „schody wpuszczano nakładane”. Cała konstrukcja jest lekka dzięki ażurowej konstrukcji, która przepuszcza dużo światła, […]

Masywne schody samonośne, policzkowe, pełne z podstopniami, zabiegowe w C

Typ schodów: Schody samonosne Lokalizacja: Krapkowice Masywne schody samonośne, policzkowe, pełne z podstopniami, zabiegowe w C. W całości wykonane z litego dębu i wybielane pod kolor podłogi drewnianej w tej samej fabryce gdzie produkowana jest podłoga. Balustrada to słupy i tralki toczone, poręcz w kształcie omega.Ich masywność polega na użyciu grubszych niż standardowo elementów drewnianych.

Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe, z podestem

Typ schodów: Schody samonośne Lokalizacja: Opole Schody samonośne, policzkowe, ażurowe, zabiegowe, z podestem. W całości wykonane z litego jesionu i bejcowane pod kolor Klienta. Balustrada wzdłuż schodów i na zamknięciu otowru to słupy, i poręcz drewniana, a wypełnienie to 3 poziome pręty ze stali nierdzewnej o średnicy 12mm. Słupy zakończone kopertami.

Schody ASA 1983-2023
RODO
Wykonanie: Pixanet